Przewodnik

Krok 1
Przejdź do "logowania na platformę" wpisując w adresie przeglądarki adres
 
www.e-kantorpolski.pl lub www.e-kp.pl
 
bądź zaloguj się na stronę www.kpsa.pl i kliknij w przycisk automatycznie przekierowujący na stronę platformy. Następnie wpisz Adres e-mail (login) oraz Hasło zabezpieczające. Sprawdź swoją skrzynkę e-mail, potwierdź rejestrację klikając na link w otrzymanej wiadomości e-mail. Korzystanie z platformy e-kantorpolski.pl pozwala zminimalizować tzw. spread walutowy, czyli różnicę między ceną kupna a sprzedaży waluty. Daje to wymierną oszczędność w skali miesiąca i roku.
Krok 3
W celu zasilenia swojego konta należy wejść do zakładki Mój portfel i kliknąć Doładuj konto.
Z wyświetlonej listy należy wybrać bank gdzie zostaną przelane środki celem doładowania konta. System wyświetli dane do przelewu jaki należy wykonać w celu sfinalizowania doładowania konta. Środki wpłacone do portfela oczekują na zlecenie wymiany. Po wpływie środków na rachunek bankowy, Kantor potwierdzi operację, status transakcji zostanie zmieniony na "Zaksięgowane". Środki wpłacone do portfela oczekują na zlecenie wymiany.
Krok 5
W przypadku opcji Złóż ofertę Klient ma 30 sekund na podjęcie decyzji, liczone od chwili wyświetlenia tabeli ofert. W przypadku Oferty Otwartej Klient musi podjąć decyzję w ciągu 15 minut od chwili złożenia oferty przez Kantor. W obu przypadkach oferty zostają automatycznie anulowane jeśli Klient nie podejmie decyzji w wymaganym czasie.
Oferty otwarte klienta wystawione bez daty ważności oraz kursu tracą swoją ważność po 14 dniach, ich status zmienia się na Przedawnione. Oferty otwarte klienta bez daty ważności ale z kursem proponowanym przez użytkownika tracą swoją ważność po 30 dniach od chwili wystawienia.
Krok 7
Dla każdej dokonanej transakcji Klient otrzymuje potwierdzenie, w zależności od dokonanego wyboru- imienne lub na okaziciela. Przy realizacji transakcji Klient może również złożyć zamówienie oryginału potwierdzenia, które zostanie wysłane pocztą na wskazany w procesie rejestracji adres.
Krok 2
Po zalogowaniu i akceptacji regulaminu, system poprosi Cię o uzupełnienie danych osobowych oraz kont bankowych. Wszystkie pola oznaczone gwiazdką są wymagane.
Krok 4
Masz do wyboru dwie formy przeprowadzenia transakcji.
Złóż ofertę - polega na wpisaniu parametrów transakcji (kupno / sprzedaż, kwota, rodzaj potwierdzenia oraz sposób wypłaty: przelew lub gotówka w wybranym oddziale kantoru). W odpowiedzi system wyświetli oferty Kantorów z różnych stron Polski w celu wyboru najkorzystniejszej oferty należy kliknąć Wybierz.
Możesz również skorzystać z oferty konkretnego dostępnego na platformie kantoru, z którym chcesz dokonać wymiany, korzystając z opcji Wybierz Kantor
Oferta otwarta - nowatorska forma dokonania transakcji kupna / sprzedaży polegająca na określeniu rodzaju transakcji (kupno / sprzedaż, kwota, kurs, rodzaj potwierdzenia, data ważności Twojej oferty oraz sposób wypłaty: przelew lub gotówka w wybranym oddziale kantoru). W tym momencie oferta jest wyświetlana w kantorach, które zaproponują indywidualny kurs lub zaakceptują Twój kurs. W zakładce Moje oferty otwarte Klient otrzymuje kilka ofert i decyduje, która oferta jest najkorzystniejsza.
Krok 6
Na naszej platformie to Klient decyduje czy środki z tytuły kupna / sprzedaży waluty chce mieć przelane na konto czy chce odebrać osobiście w wybranej placówce Kantoru. Lista Kantorów jest dostępna w momencie wyboru transakcji (Krok 4). Po zatwierdzeniu transakcji przez klienta waluta podlegająca transakcji kupna / sprzedaży jest przesyłana na wskazany rachunek bankowy (przelew realizowany natychmiast, w dni robocze od 8-16) lub czeka do odbioru w kantorze.